Czasy się zmieniają

Nowoczesny stomatolog nie tylko diagnozuje i leczy… świat się zmienia, a my musimy nadążać. Nasi pacjenci mają coraz większe oczekiwania. Ma być przyjazna obsługa i atmosfera w poczekalni, dobrze dobrana muzyka, przyjemny zapach, jasna informacja, ale  przede wszystkim sprawnie, bezboleśnie, dobrze wykonany zabieg.

Musimy być częściowo też specjalistą od spraw zarządzania, marketingu i PR, przedsiębiorcą, psychologiem, informatykiem, prawnikiem…. Oczywiście nadal głównie lekarzem, ale bez dodatkowych umiejętności i wiedzy, nie da się dobrze prowadzić samodzielnej praktyki. Szkoda, że w trakcie studiów nikt nie wspominał ani słowem na żaden z tych tematów.

Rozwiązaniem jest praca u kogoś, np. w dużej klinice, gdzie po prostu przychodzisz do pracy, nie przejmujesz się zaopatrzeniem, reklamą,… itd. – to daje komfort. Jeżeli masz własny gabinet, może warto zastanowić się nad  zatrudnieniem osób które będą  wykonywały za nas określone zadania: asysty, recepcjonistki, ale również menadżera. Wiele gabinetów korzysta z pomocy takich osób. Może też kogoś, kto stworzy nam stronę internetową, która będzie dobrze działała na smartphonie, pomoże prowadzić funpage na Facebooku. Potrzebny też może okazać się fotograf, który pokaże nasz zespół i gabinet w wirtualnym świecie. Poszperałam w Internecie i znalazłam wiele firm oferujących podobne usługi. Są nawet biura projektowe zajmujące się gabinetami stomatologicznymi.

Mając zaufane osoby w swoim najbliższym otoczeniu pracy, możesz już bez przeszkód zająć się pacjentem i to na nim skupić 99% swojej uwagi. Dajmy innym zająć się tym, co robią lepiej od nas. Myślę że bezpowrotnie mijają czasy jednoosobowych gabinetów…

 

 

Comments
  1. 6 lat ago
  2. 6 lat ago
  3. 6 lat ago
  4. 6 lat ago
    • 6 lat ago
  5. 6 lat ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *