Lista samobójców

Z pewnością już gdzieś słyszałeś o tym, że dentyści są najbardziej narażeni na samobójstwo ze wszystkich innych grup zawodowych. Tak mówią naukowcy.

Wierzyć im czy nie? Faktem jest, że to zawód niełatwy i nie dla każdego. Nie rzadko powtarza się „dentysta to przecież nie lekarz” tak jakby ktoś chciał umniejszyć naszą lekarską rolę. Myślę, że ktoś kto tak mówi zupełnie nie jest świadom jak odpowiedzialny i wielopłaszczyznowy jest to zawód.
Na fotelu dentystycznym rzeczywiście nie ratujemy nikomu życia, ale nasze leczenie ze względu na ciągłą „zabiegowość” potrafi być mocno obciążające psychicznie.

Dentyści to często perfekcjoniści, lecz nawet perfekcjonistom nie zawsze wszystko idzie po myśli. Każdy ma takie sytuacje, w których chciałby cofnąć czas i zacząć jeszcze raz.
W takich momentach bardzo pomocna jest grupa wsparcia. Jakiś ktoś, kto chętnie wysłucha i zrozumie, a nikt lepiej nie zrozumie dentysty jak inny dentysta. Dobrze, aby był to ktoś przed kim nie musisz się ścigać o ładniejsze licówki czy lepiej wypełniony kanał. Ktoś, kto umie przyznać, że każdy z nas ma swój “cmentarzyk”.

Jeśli nie masz żadnego takiego dentystycznego przyjaciela to dobrze by było go znaleźć. A jeśli masz, doceń to jak ważne jest jego wsparcie. Niech amerykańscy naukowcy nie mają powodów, aby wpisywać dentystów do swej listy samobójców.

Fot.

Comments
  1. 5 lat ago
  2. 5 lat ago
  3. 5 lat ago
    • 5 lat ago
  4. 5 lat ago
  5. 5 lat ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *