O 4 problemach stawowych

Co wpływa na to, że zaburzenia stawu skroniowo- żuchwowego diagnozowane są późno lub wcale, a leczenie bywa nieefektywne?

#1 Niewielu pacjentów, a nawet lekarzy wiąże dolegliwości takie jak bóle głowy, karku czy nawet szum w uszach z problemami stawowymi.

 

#2 Pacjent zaznajomiony ze swoim problemem nie wie, iż pomocy powinien szukać w gabinecie protetycznym, nie zaś u internisty, laryngologa czy chirurga.

 

#3 Leczenie zaburzeń stawu skroniowo- żuchwowego w żadnym aspekcie (poczynając od konsultacji, na zabiegach terapeutycznych kończąc) NIE jest refundowane przez NFZ.

 

#4 Możliwości terapeutyczne są bardzo ograniczone- najczęściej wykonuje się szyny relaksacyjne, zupełnie zapominając o FIZJOTERAPII, która powinna być zapoczątkowaniem leczenia jak również trwać przez cały jego okres.

 

Warto również pamiętać, że w przypadku zaburzeń stawowych bardzo ważnym aspektem okazuje się być czas- dla stawu skroniowo- żuchwowego kluczowe są pierwsze dwa tygodnie, później zmiany mogą okazać się nieodwracalne!

No Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *