Polubić lub wyeliminować

Czy można lubić wszystko? Oczywiście, że nie. Każdy z nas jest inny. I lubi co innego. Ale każdy zgodzi się ze mną, że wolimy przebywać w miejscach i w otoczeni osób które lubimy i robić rzeczy na które mamy ochotę.

Mam też inną teorię myślę: można polubić wiele rzeczy których się wcześniej nie lubiło. Np. polubić ranne wstawanie do pracy, jazdę zatłoczonym autobusem, denerwującą koleżankę lub kolegę w pracy. Najważniejsze jest znajdowanie dobrych stron. A zawsze są dobre strony. Np. ranne wstawanie jest dobre, bo rano człowiek ma więcej energii itd. Można też nielubiane czynności wzbogacać np. rano wypić ulubioną herbatę, włączyć ulubioną stację radiową lub płytę dodającą energii. Da autobusu wziąć  książkę lub gazetę i już nie myślisz o tym, co się dzieje dookoła.

Jeżeli już naprawdę czegoś nie lubimy i jest to nie do polubienia należy to wyeliminować:) Np. jeżeli dojazdy autobusem są nie do zniesienia, kup rower. Jeżeli masz np. w domu dywan, o który się potykasz, po prostu go wyrzuć. Gdy nie podoba ci się atmosfera w pracy i zasady panujące w gabinecie, postaraj się je zmienić. Jeżeli to niemożliwe, zmień pracę.

Postaraj się dostosowywać swoje otoczenie do siebie, a nie odwrotnie. Kupując sprzęt stomatologiczny staraj się, by był dobrej jakości i komfortowy w użytkowaniu, to przecież twoje miejsce pracy gdzie spędzasz dużo czasu. Po co np. stresować się, że niewiadomej produkcji narzędzie kanałowe się złamie? Lepiej kupić sprawdzone i być spokojnym.

Comments
  1. 6 lat ago
    • 6 lat ago
  2. 6 lat ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *