Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to – jak wiadomo – działania mające na celu zapobieganie chorobom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Taka jest właśnie nasza misja. Żeby było to możliwe, zdobywamy zaufanie pacjenta i jego przychylność tak, by wizyty u nas nie były dla niego smutnym obowiązkiem.

Szczerze rozmawiamy z pacjentem, wysłuchujemy go i wyjaśniamy, w jaki sposób może poprawić stan higieny jamy ustnej. Istotna jest dla nas informacja o jego nawykach żywieniowych oraz taka, czy ma stresującą pracę. Argumentem najbardziej przemawiającym do większości pacjentów jest kwestia finansowa. W związku z tym, ważne jest uzmysłowienie pacjentowi, że profilaktyka jest tańsza niż leczenie. Wizyty kontrolne co pół roku , na których przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne to mniejszy wydatek niż koszt leczenia kanałowego czy implantu. Warto przedstawić naszemu pacjentowi korzyści jakie płyną z dbania o zdrowie. Dobrze jest mu wyjaśnić, że leczenie małych zmian jest krótsze i mniej nieprzyjemne. Świadomy pacjent, który zjawia się u nas regularnie i stosuje się do zaleceń, nie musi się stresować taką wizytą. Uświadamiamy mu, że zęby to jego wizytówka, niezwykle ważna w relacjach biznesowych, jak i prywatnych.

Aby profilaktyka była skuteczna, staramy się nawiązać dobrą relację z pacjentem. Pacjent powinien czuć się komfortowo w naszym towarzystwie. Naszym zadaniem jest zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa. Zaufanie i wzajemny szacunek to klucz do sukcesu.

Niestety, nie każdy pacjent zastosuje się do naszych zaleceń. Są i takie osoby, które do wizyty motywuje dopiero silny ból. Po niezwłocznym udzieleniu pomocy warto jest spokojnie wytłumaczyć, że tego cierpienia można uniknąć na przyszłość, jeśli zgodzi się współpracować z nami i zadba o zdrowy uśmiech.

Comments
  1. 6 lat ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *