Przekonaj się czy i Ty jesteś pacjentem sezonowym!

„Rób Pani wszystko, byle tylko nie zaczęło boleć”, „Rób Pani cokolwiek, byle tylko przestało boleć”, „Protetyka i jeszcze raz protetyka… no i żeby przestało boleć”
Czy któreś z tych stwierdzeń jest Ci bliższe?

 

Sezonowość

Czy pojawiasz się w gabinecie zazwyczaj w tych samych okolicznościach? Wizyty kojarzą Ci się z czasem ubierania choinki a może z pierwszymi upalnymi dniami? Sprawdź jak wyglądają pory roku pacjenta sezonowego!

 

Pacjent sezonu świątecznego

Nie trudno jest się domyślić że pacjent pojawia się w gabinecie na krótko przed świętami. Wizyty charakteryzują się wtedy maksymalnym wyeksploatowaniem czasu i mają najczęściej dwa główne cele.
Cel nr 1 Wykluczamy sprawy bólowe, bo jak cieszyć się świątecznym posiłkiem gdy boli?
Cel nr 2 Protetyka i jeszcze raz protetyka! Spotykamy się przecież z całą rodziną i chcemy ładnie wyglądać!

 

Pacjent sezonu bólowego

Natężenie pacjentów bólowych związane jest często z pierwszą falą upałów. Mimo że zęby potrafią dawać nam w kość w rozmaitych okolicznościach, moment nigdy nie jest odpowiedni. Karty takich pacjentów charakteryzuje czarna lista epizodów bólowych, brak w niej natomiast wizyt kontrolnych oraz małych napraw.
Cel jest jeden- „Rób Pani cokolwiek, byle tylko przestało boleć”

 

Pacjent sezonu powrotnego

Pacjenci pracujący za granicą, ze względów finansowych jak i językowych preferują leczenie po powrocie. Wizyty z reguły są krótkie, podzielone często pomiędzy spotkania rodzinne i inne pilne sprawy, w tym wizyty lekarskie. Lista rzeczy do zrobienia – niestety niekończąca się.
Cel- „Rób Pani wszystko, byle tylko nie zaczęło boleć”, czyli zabezpieczenie pacjenta przed kolejnym wyjazdem

 

Źródło obrazu: https://www.facebook.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *